Karabük Üniversitesi Tıp Mühendisliği Bölümü

Karabük üniversitesi tıp Mühendisliği bölümü ne zaman açılıyor. Karabük üniversitesi tıp mühendisliği taban puanı kaç.

Ülkemizde bir ilk gerçekleşiyor. Daha önce hiç bir üniversitede açılmayan Tıp mühendisliği bölümü karabük üniversitesinde açılacak. 2013-2014 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini almış olan karabük üniversitesi Tıp mühendisliği bölümü ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

Açıklamalarda bulunan karabük üniversitesi rektörü, tıp mühendisliği bölümünün açılabilmesi için Yök’e başvuruda bulunduklarını ve kurulun değerlendirmesini sonucunda başvurularının kabul edildiğini kaydetti.

Ülkemizde bir ilk olduğunu kaydeden sayın rektör, öğrenci alımlarının 2013-2014 eğitim yılında başlayacağını söyledi. Bölüme talebin çok olacağını söyledi ve mezun olanların işsiz kalma ihtimalinin olmadığını ekledi.

Tıp mühendisliği bölümünde, tıp cihazları ile ilgili mühendislik eğitimi verileceğini söyleyen sayın rektör, mezun olanların tıp cihazlarının üretimi, bakımı ile ilgili eğitim verileceğini aktardı.

Şimdiden ülkemize tıp mühendisliği bölümü hayırlı uğurlu olsun. İslamiyet.tk olarak güncel konuları aktarmaya devam edeceğiz.

Karabük üniversitesi tıp mühendisliği bölümü puanları ne zaman açılacak hakkında bilgiler hangi tarihte açılacak karabük tıp mühendisliği.

Yorum yapın