Çocuk parklarındaki sorunlar

Çocuk parklarındaki sorunlar nelerdir madde madde? Çocuk parklarında olan eksiklikler ödev

Günümüzde çocuk parkları çocuklar için uygun olmayan pek çok düzenlenmelere ve uygulamalara yer vermektedir. Adı çocuk parkı olmasına rağmen çocuklar için hiç de iyi olmayan ve çocuklara zararlı olan hususlar vardır. İşte çocuk parklarındaki sorunlar madde olarak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

* Türkiye’deki birçok çocuk parkının zemini çimen gibi yumuşak madde olması lazımken malesef çoğu betondur ve bu da çocukların düşmesi sonucunda oluşan hasarı önemli derecede artırmaktadır.

* Çocuk parklarında bulunana ve çocukların oynanması için yapılmış aletlerin çoğu bakımsız ve bozulmuş durumdadır. Hiçbir yetkili de tamir etmemektedir.

* Parklar bakımsız olduğundan her önüne gelen elinde poşeti parklara atmakta ve parklarda çocukların sağlığına zararlı olacak şekilde çevre kirliliği oluşmaktadır.

* Yine en büyük problemlerden birisi de çocuk parklarının tehlikeli bir şekilde cadde kenarlarına kurulmasıdır. Çocukları bu durumu algılama yeteneği olmadığından oyun oynamaları sırasında birbirlerini kovalamaları v.b gibi durumlarda caddeye ani şekilde çıkarak ölümlü kazalar meydana gelmektedir.

* Parklarda mevcut çocuk oyuncaklarının gerekli emniyeti olmaması. Bu duruma örnek verecek olursak, salıncağın önünde emniyet kemeri olması gerekiyor. Fakat ülkemizde neredeyse hiç bir salıncakta emniyet aracı bulunmamaktadır.

* Her parkla mutlaka güvenlikçi olmalı ve çocuklarımızı sürekli gözlemelidir. Parklarda çocuk çalınmaları pek çok olduğundan mutlaka her parkta güvenlik görevlisi mevcut bulunmalıdır.

Kısaca sizlere çocuk parklarında olan sorunları ve problemleri sizlere yazdık. Sizin de eklemek istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum köşesinden bizlere konuya ekleme yapabilirsiniz.

Çocuk parklarındaki sorunlar

“Çocuk parklarındaki sorunlar” üzerine bir yorum

  1. lokantada 9 masa vardır. yeni masalar da misket alınce 10 misket oldu. Arda bakkaldan da kaç misket aldı?

    Cevapla
Yorum yapın