E okul meb.gov.tr Giriş

E okul meb.gov.tr giriş ana sayfa şifre ekranı

E okul sistemini daha önceki konularımızda sizlere detaylıca anlatmıştık. Bu konuda ise sizlere kısaca özet sunacağız. Öncelikle e okul sistemi milli eğitim bakanlığı tarafından oluşturulmuş olup son yıllarda ilkokul ve liselerde kullanılan web sistemidir.

E okul sistemine girebilmeniz için çocuğunuzu okula kaydettiğinizde sizlere okul numarası ile birlikte bir şifre verecekler. Siz o şifreyi kaydedip unutmamanız gerekmektedir. Çünkü artık çocuğunuzun eğitimi ile ilgili her şeyi e okul sistemi üzerinden yapacaksınız.

E okul sisteminin gelmesi ile artık çocuklarınızın notlarını istediğiniz zaman internet üzerinden takip edebilme imkanına sahip oldunuz. Ayrıca öğrencinin devamsızlığını bile internet üzerinden e okul sayesinde takip edebiliyorsunuz.

E-Okul yeni kayıt

 

E okul sisteminin veli için ayrı bir girişi bulunmakta ve veliler giriş yaparak çocuklarını yakında takip edebilmektedir. Yani kısacası artık çocukların ailelerinden notlarını ve devamsızlıklarını gizleme gibi bir imkanı kalmamıştır.

Bilirsiniz ki eskiden sahte karneler düzenlenerek çocuklar bu tuzağa düşürülüp para karşılığı sahte karne verilerek aileler kandırılıyorlardı. E okul sisteminin gelmesi ile birlikte artık veliler karne notlarını bizzat istedikleri zaman e okul sistemi üzerinden görebildiklerinden dolayı sahte karne dolandırıcılığı artık son bulmuş görünüyor.

Sistem uzmanlar tarafından sürekli geliştirilmekte olup ilerleyen zamanlarda liselere de gelmesi bekleniyor. Özellikle sınav zamanlarında kasılma meydana gelmekte ve öğrenciler ile veliler e okul sistemine ulaşmakta zorluk çekmekteler. bu gibi durumlarda sürekli sayfa yenilemenizi ve belirli süreler ile kontrol etmenizi öneririz.

E okul meb.gov.tr giriş

“E okul meb.gov.tr Giriş” üzerine 3 yorum

Yorum yapın