2017-2018 ilköğretim kayıt okul öğrenme e-okul sistemi kayıt öğrenme

2017-2018 ilköğretim kayıt okul öğrenme e-okul sistemi kayıt öğrenme, 2017 2018 öğrenci kayıt yeri ve okulunu öğrenme meb giriş. internetten okul kaydı.

Sayın Veliler;

Yeni kayıt sisteminde e okul sistemi çocuklarınızın kaydını otomatik olarak adres bilgilerinize göre kaydını yapıyor. Size sadece internet üzerinden çocuğunuzun bölgenizdeki hangi okula yapıldığına bakmak kalıyor.

Bunun için ise yapmanız gereken tek şey e okul sistemine online olarak giriş yaparak çocuğunuzun T.C. numarası ile sistemden kayıt yapılan okulu öğrenmenizdir. Eski sistemde de olduğu gibi kayıt sırasında bağış adı altında kayıt parası alma dönemi de bu uygulama ile son bulmuştur.

Giriş için ilgili resmin üstüne Tıklayınız.

e okul öğretmen paneli girişe okul veli bilgilendirme sistemi giriş

EKLEME: 1. Sınıf kayıtları için sıkça sorulan sorulara bir uzman tarafından verilen yanıtlar için Tıklayınız:

İlkokul 1. Sınıf okul Kayıtları

Önemli güncelleme: Benim oğlum da bu sene okula başlayacak. eylülde 66 ayını dolduruyor. Başlayacak diye biliyorum ama yine de bir haftadır sitede bakınıyorum e-kayıt da listede adı yer alıyor mu diye. Artık en yakınımızdaki okulu aradım nette bir yanıt bulamayınca. Meb daha listeleri oluşturamamış. Zira bazı okullar imam hatip olacağı için çocukların hangi okula gideceği ile ilgili gerekli çalışma tamamlanamamış. Şifre ya da okul nosu istenmiyor. e- kayıt a giriyorsunuz ( şuanda hata veriyor) oradan çocuğunuzun tc kimlik nosunu yazıyorsunuz. Ve hangi okula kayıt yapıldığını öğreniyorsunuz.

e-okul

E okul kayıt öğrenme giriş

Milli eğitim bakanlığı e okul sistemine giriş yapmak için Tıklayınız.

Milli eğitim bakanlığı meb e okul

Güncelleme (23.09.2012): E okula yeni kayıt yaptıracak veliler için e-okul ana sayfasına not eklenmiş. Çocuğunuzun kaydı hangi okula yapılmış yani kayıt yaptıracağınız okulu öğrenmeniz için not’taki linke tıklayıp öğrencinin T.C numarasını ve resimde gördüğünüz giriş kodunu yazarak sorgulayabilirsiniz.

E-okula yeni kayıt nasıl yapılır

Yeni sistemde okula çocuğunuzun kaydını nasıl yapacağınızı öğrenmek için Tıklayınız.

E-okula yeni kayıt nasıl yapılır

İnternet Üzerinden Kayıt Nasıl Yapılır?

İlkokula başlayacak miniklerin kaydı internet üzerinden gerçekleştirilecek. Milli eğitim bakanlığının sitesinden bir başvuru forumu doldurulacak. Daha sonra bu form değerlendirildikten sonra sistem tarafından otomatikmen çocuğunuz en yakın okula yerleştirilecek ve kaydı yapılacak. Hangi okula kaydının yapıldığı ise listeler halinde ilan edilecek. Ya da internet üzerinden sorgulayabileceksiniz…

Not: Her türlü sorunuza uzman tarafından cevap verilecektir. Hemen aşağıdan bize sorularınızı yazabilirsiniz.

“2017-2018 ilköğretim kayıt okul öğrenme e-okul sistemi kayıt öğrenme” üzerine 7 yorum

 1. Ben e okul sistemi hakkında merak ettiklerimin hepsini bu sayfadaki çok değerli arkadaşlardan ve bilgilerden öğrendim. Özellikle konu içinde mevcut olan ve başka konulara giden linkler çok işime yaradı. E okul sistemine de buradan ulaştım çok teşekkürler.

  Cevapla
 2. Nakil yaptığınız okul gerekli işlemleri yapması lazım. Yani durumu onlara anlatın sistemden nakil yapıldığını söyleyin. Onlar da büyük ihtimal dilekçe yazdıracaklar.

  Cevapla
 3. Sistem yoğun kullanım nedeniyle bazen açılmayabiliyor. Bu durumda size tavsiyemiz belirli aralıklar ile tarayıcınızı yenileyip e okul sitesine sürekli giriş yapmanız. Bir süre sonra eminim ki girecektir. Saygılarımla.

  Cevapla
 4. Sen neymişssin be e okul ne çok uğraştırdın bizi bir türlü kayıt olamadık, okul müdürlüklerine gidiyorum onlar da yapamıyor. Oğlumun psikolojisi bozuldu e okul yüzünden.

  Cevapla
 5. çevredeki okula gidince zaten kaydını öğrenebiliriz. o zaman neden böyle bir konu internetten arattırıp duruluyor günlerdir. Çevrenizde bulunan en yakın okula gidip oraya sorun. tecesini yazıyorum okul nosu istiyo kayıtı nasıl ögrenecezzzzz.

  Cevapla
 6. 2012 2013 eğitim ve öğretim yılını allak bullak ettiniz çoçuklarımızı küner köyünden aldılar dere köye kayıt yaptıracağız dediler kiminin kayıtları altın tepeden kimisi hiç belli deyil bu nebiçim eğitim sistemi Allah aşkına çoçukları nerede bulacağımız belli deyil lütfen bu sorunu birileri düzeltsin

  Cevapla
 7. Benim kızım üçüncü sınıfa geçti taşındık kayaşehire naklimi aldım okula muhtarlıktan ikametgah götürdüm evimizin ordaki okula gittik kayıt için bütün evraklarımız hazır ama kayıt yapmadılar nakiller açılmadı bekleyin diye ben bişey anlamadım yardımcı olacak olan var mı?

  Cevapla
Yorum yapın