Ağustosta Gölge Kovan Zemheride Karnın Ovar Kısa Kompozisyon

Ağustosta Gölge Kovan Zemheride Karnın Ovar Kısa Kompozisyon. Bu söz hakkın internette araştırmalarımız sonucunda kısa olacak şekilde ve en doğru kompozisyonu bulduk ve sizinle paylaşıyoruz.

Her mevsimin ayrı bir güzelliği bulunmakla birlikte, her mevsimde insanların yapması gereken birtakım işler bulunmaktadır. Bu mevsimleri insanların zor dönemleri ve kolay dönemleri olarak da düşünmek mümkündür. Atalarımız bu konu ile ilgili olarak ağustosta gölge kovan, zemheride karnın ovar sözünü söylemişlerdir. Aşağıda bu konu ile ilgili kompozisyon örneğimizi bulabilirsiniz.

Yaz mevsimi hava şartlarının uygun olduğu ve çalışmanın kışa göre daha kolay gerçekleştiği bir mevsimdir. Bu sebeple insanoğlu yaz mevsiminde çok çalışıp, kış için hazırlık yapmalıdır. Yaz mevsiminde sürekli dinlenmeyi düşünen, gezen ve çalışmayan kişiler kış mevsimi geldiğinde oldukça zor durumda kalacaklardır. Ağustos Böceği ile Karınca hikâyesinde olduğu gibi bir insan yazın sadece eğlenceyi düşünüp para harcıyorsa bu işi kışın yiyecek ekmek bulamayacaktır.

Her mevsimin ayrı güzelliği olmakla birlikte her mevsimde de insan yaşamını devam ettirebilmek için çalışmaya devam etmelidir. Aksi halde kış mevsimi geldiğinde zor durumda kalmak ve başkalarına muhta olmak işten bile değildir.

Yorum yapın