Resmi Distribütör Garantili ne demek? Apple Türkiye Garantili mi

Hepsiburada sitesinden alacağım Apple Watch Seri 2 42 mm Uzay Grisi Alüminyum Kasa ve Siyah Spor Kordon akıllı saatin açıklama bölümünde Garanti Tipinde Resmi Distribütör Garantili ifadesi yer almakta idi. Ben de bunun tuzak bir kelime olduğundan bahisle araştırma gereği duydum. Bu ifade Apple Türkiye garantili olduğunu mu belirtiyor yoksa ithalatçı firma dediğimiz firmalarca mı garanti sağlanıyordu. Akıllı saatin piyasadan ucuza satılması beni kuşkulandırdı ve hem hepsiburada hem de Apple müşteri temsilcilerini arayarak konuştum.

Öncelikle hepsiburada’yı aradım. Resmi Distribütör garantisinin Apple Türkiye garantili demek olduğunu belirtti. Hatta telefonu kapatınca tekrar aradım ve 3 farklı müşteri hizmeti yetkilisi ile konuştum. Üçü de Apple Türkiye Garantisi dedi. Bunun üzerine Apple Müşteri hizmetlerini aradım. Apple Watch alacağımı belirterek hepsiburada’da satılan akıllı saatinde garanti tipi bölümünde Resmi Distribütör yazdığını ifade ederek, Apple müşteri temsilcisine bu Apple Türkiye garantisinin olup olmadığını sordum. Müşteri temsilcisi gülerek, sorunuzun başında vereceğim cevap zaten aklımda belirdi dedi. Ardından o cihazların Apple Türkiye garantisi olmadığını belirtti. Hepsiburada ile Apple arasında bir anlaşma olmadığını söyledi. Alırsam mağdur olacağımı belirtti. Hatta avukatların bu konularla ilgilendiğini de söylemeden geçmedi. Ben de bunun üzerine hepsiburada sitesinde satılan Apple telefonlarda parantez içerisinde Apple Türkiye garantili yazdığını bunu nasıl yapabildiklerini söyledim. Müşteri temsilcisi ise istediklerini yazabilirler sonuçta site onların anlamında konuştu. Bunun üzerine hepsiburada sitesinde ticket açtım. İşte yazışmalarımız:

Soru: merhaba, satın aldığım ürünün garantisi apple Türkiye garantisi altında mı? Apple müşteri hizmetlerini aradım. Bana hepsiburada ile anlaşmamız olmadığını, konu ile ilgili avukatların arka planda işlemleri yürüttüğünü, oradan alacağınız akıllı saatlerin Türkiye Apple garantisi olmadığını mağdur olacağımı söyledi. Apple’nin resmi disbribütörü olmadığını, applenin doğrudan kendi satış yaptığından bahsettiler. Konu ile alakalı doğru bilgiler alabilir miyim? Resmi Distribütör Garantili ne demek? Garanti kapsamı nedir? Bu ürünün garantisi hakkında net bilgi alabilir miyim? Apple Türkiye garantili mi yoksa farklı bir garanti kapsamı mı mevcut?

Cevap: Değerli Müşterimiz,

Size bu bilgiyi veren Apple Müşteri Hizmetlerinden yazılı belge talep edip, tarafımıza gönderebilirsiniz. Ürünümüz Resmi Distribütör Garantili yani Apple Türkiye Garantili’dir.

Saygılarımızla

Soru: Konuştuğum müşteri temsilcisi aynı ürünü apple Türkiye garantili olarak Apple’dan alabilmem için Apple Watch için mail ile fiyat bilgisi göndererek, gerekirse bu maili cevaplarsanız size dönüş yapacağım dedi. Söz konusu maili cevaplayarak İstediğiniz gibi mail ile belge talep ettim, bu konunun aydınlatılmasını ve ürün sayfasında garanti ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler verilmesini talep ediyorum.

Cevap: Değerli müşterimiz,

Sitemizde satilan apple watch urunleri apple yetkili dagiticilari olan index, bilkom, pupa, troy ve aztek tarafindan temin edilmektedir. Urunlerin paket iceriginde apple turkiye garanti belgesi bulunmaktadir

Saygılarımızla.

“Resmi Distribütör Garantili ne demek? Apple Türkiye Garantili mi” üzerine 2 yorum

  1. Peki sonuç ne oldu? Hepsiburada.com’ dan alinan urun garanti kapsaminda mi degil mi ? Bu yaziniz beni aydinlatti çünkü bende oradan bir bilgisayar alacağim ama sonuc ne oldu merak ediyorum dogrusu.

    Cevapla
    • Evet, ürünü hepsiburada’dan almış bulunmaktayım ve garantisi de Türkiye Apple garantisi altında. Bu durumda Apple müşteri hizmetleri bize yetersiz ve yanlış bilgi vermiş gibi görünüyor.

      Cevapla
Yorum yapın