İspanyanın en dikkat çekici gelenekleri nelerdir

İspanya ülkesinin en dikkat ve ilgi çekici özelliklerini bu yazıda kısaca toparladık.İspanya’da giyilen geleneksel kıyafetler nelerdir. Ödevleriniz için bulunmaz bir hint kumaşı oluşturduğumuzu düşünüyorum. İspanyolların En Dikkat Çekici Gelenekleri Nelerdir şimdi hemen anlatalım:

Avrupada bir yarımada ülkesi olan ispanya, boğa güreşleri ile Flamenko danslarıyla çok meşhurdur. İspanya çok gizem dolu ve romantik bir ülkedir. Bu ülke uzun yıllar boyunca ekonomik kriz ile boğuşsa da son yıllarda ekonomik olarak büyük gelişme göstererek lider ülke konumuna gelmiştir.

İspanya’da yaklaşık 73 yıldır domates festivali (La Tomatina) düzenlenmektedir. Ülkemizde de her yıl haber bültenlerinde defaatle yer alan bu festivalde yüzlerce kasa domatesi insanlar birbirine atarak eğlenmekte ve domates denizi oluşturup içerisinde yüzmektedir. Her yıl binlerce kişi yurt dışından ispanyaya akın ederek Valencia bölgesindeki Bunol Köyü’nde buluşarak bu festivale katılmaktadır.

Ayrıca Kuzey İspanya’da Pamplona şehrinde her yıl 6 Temmuz ile 14 Temmuz arasında boğa güreşi (san fermines) festivali düzenlenmektedir. Bu festivalde ahırların kapısı açılarak boğaların dar ve uzun sokaklarda koşması sağlanır. İnsanlar da boğaların önünden koşarak adrenalin yaşamaktadır.

İspanyanın geleneksel kıyafetleri ise şu şekildedir: İspanyol’lar renkli, fırfırlı ve rahat bir tarza sahiptir.
En çok yedikleri yemekler: Tortilla,Frijole,Guacomale,Salsa,Baritta

Her yıl kutladıkları özel günler: Tortilla,Frijole,Guacomale,Salsa,Baritta.

İspanyolların en dikkat çekici geleneklerinden birisi de öğle uykusudur. Bu ülkede insanlar öğleden sonra dükkanını kapatarak uyumaya giderler.

“İspanyanın en dikkat çekici gelenekleri nelerdir” üzerine bir yorum

  1. İspanyolların ne garip gelenekleri varmış ki bizlere bunu ödev vererek araştırmamızı istiyorlar. Bizler daha Türk geleneklerini tam öğrenememişken bir de ispanyanın dikkat çeken kültür ve geleneklerini mi öğreneceğiz? Ben bizim bu eğitim sistemimizi tam olarak anlamış değilim.

    Cevapla
Yorum yapın