Evde silgi nasıl yapılır Evinizde bu şekilde silgi yapabilirsiniz

Evde silgi yapımı nasıl olur? Silgi hangi maddeden yapılır? silgi tozu ile silgi nasıl yapılır silgi tozlarından silgi yapımı silgi tozundan hamur nasıl yapılır evde hamur silgi yapımı gibi soruların cevabını buradan öğrenebilirsiniz.

Günlük hayatımızda okulda ve hatta iş yerimizde sıkça kullandığımız silgileri evinizde de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, bilmiyorsanız artık bu konu yardımıyla sizler de evinizde silgi yapabileceksiniz. Bu makalemizde sizlere silgi nasıl yapılır konusunu izah etmeye çalışacağız. Öncelikle silgi yapmanın iki farklı metodu vardır. Bunlardan ilk olarak;

Evde daha önce kullandığınız silgilerin çıkan tozlarını atmamanız gerekiyor. Bu şekilde silgi tozlarını bir yerde biriktirin. Bir silgi yapabilecek miktarda silgi tozu biriktiğinde silgi yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için okulda ve çevrenizden arkadaşlarınıza silgi tozlarını vermelerini rica edebilirsiniz. Bu şekilde daha çabuk silgi yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz silgi tozları avucunuzda ufalayarak top haline getirin ve uhu veya tutkal gibi bir yapıştırıcıyı silgi tozuna dökün. İyice ufalayın ve yuvarlak haline gelsin. Ardından bunu buz dolabına koyun. Silgi tozlarını bir kalıba da dökebilir ve bu şekilde daha düzgün geometriye sahip silgi yapabilirsiniz. Buz dolabının buzluğunda silgi tozunun donmasının ardından çıkarın ve silginiz hazır demektir.

İkinci yöntem ise;

Parçalanmış tuvalet kağıdı ile gazeteyi birbirine harmanlayın. Bir kutu içerisinde bu işlemi yapabilirsiniz. Ardından üzerine sıcak su dökün ev birbirine birleşmesini sağlayın. Eridikten sonra tutkal ile karıştırın ve buz dolabının buzluğuna koyarak donmasını bekleyin. Ve bu şekilde silgimiz artık hazır olmaktadır. Kara kalem ile yapılan yazıları ve çizimleri rahatlıkla silebilirsiniz.

Not: Uhu, gazete kağıdında bulunan mürekkepli yazılar kanserojen madde içerebilir. O nedenle vücudunuzla temas ettirmemeye özen gösteriniz.

“Evde silgi nasıl yapılır Evinizde bu şekilde silgi yapabilirsiniz” üzerine 5 yorum

Yorum yapın