E Okul Veli Bilgilendirme Takdirle Karşılandı

E okul veli bilgilendirme sayfası ile birlikte velilerin hayatına büyük bir kolaylık girmiş oldu. Sistem aktif olmadan önceki eğitim öğretim hayatında öğrenciler ve velileri arasında gizli ve sırlı bir süreç hakimdi.

Öğrenci anne ve babasına sınavlardan aldığı notları söylemez ve devlet sırrı gibi saklardı. Çünkü kötü almıştı ve kızacaklarını bilirdi. İşte bu durumu bilen Milli Eğitim Bakanlığı e okul veli bilgilendirme sistemini aktif etti ve veliler için büyük bir kazanım sağladı. Veliler internet üzerinden istedikleri zaman kullanıcı adı ve şifre bilgilerini doğru bir şekilde girerek öğrenciler hakkında sınıftaki ve dersteki durumlarını açık bir netlikle görebilmektedir. Hatta yayınlanan Mobil uygulama sayesinde de Android ve İOS işletim sistemine sahip olan telefonlar üzerinden de sisteme giriş yapılabilmektedir.

Ancak sistem her en kadar harika olsa da kul yapımı olduğu için zaman zaman aksaklıklar yaşanabilmektedir. Bazen veliler E okul sistemine giremediklerini ifade ederek şikayetlerini dile getiriyor. Bu gibi durumlar sunucu kaynaklı olup, E okul Veli Bilgilendirme Sisteminin aktif olarak çalıştığı Server üzerinde yapılan çalışmalar nedeniyle olabilmektedir. Eğer kesintiler uzun sürmüyorsa bu durumda panik yapmaya gerek yoktur. Fakat günlerce sisteme giriş yapmakta sıkıntı çekiyorsanız Kullanıcı adı ve şifreniz hatalı olabilir.

E okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir?

e okul veli girişi
e okul veli girişi

Öncelikle MEB tarafından yayınlanmış olan giriş sayfasına ulaşmak için yukarıdaki resmin üstüne tıklayınız. Açılan sayfada Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra sizlere 3 adımlı güvenlik doğrulama sayfası gelecek. Bu sayfada, 3 farklı soru tarafınıza yöneltilecek. Eğer bu soruları hatalı yanıtlarsanız sistem sizi dışarı atacak. Genel olarak öğrenci hakkında nüfus bilgilerini sormaktadır. Zaten bir veli için bu soruları doğru cevaplamak gayet kolaydır. Bu sadece Veli yerine kötü niyetli kişilerin şifreleri çalarak sisteme giriş yapmalarını önlemek için geliştirilmiş bir güvenlik adımıdır. Daha detaylı bilgi için E okul veli girişi sayfasını ziyaret ediniz.

Yorum yapın