E okul Açılmıyor (Yardım konusu)

Değerli öğrenci ve velilerden en çok gelen şikayetlerden bir tanesi “E Okul Açılmıyor” bildirimleri oldu. Posta kutusuna gelen en çok sorulardan biri olan bu husus hakkında sizlere bu konu altından yardımcı olmaya devam ediyoruz. E okul neden açılmıyor, nasıl bir hata veriyor. Ekran görüntüleri ile birlikte tarafımıza iletmeniz halinde sorunuza çözüm odaklı yaklaşacağımızı taahhüt ediyoruz.

Değerli arkadaşlar, dönem sonuna geldiğimiz şu günlerde öğrenciler yarı yıl tatiline hazırlanırken, bir yandan da karne heyecanı giderek artıyor. Özellikle dönem sonu ile birlikte E Okul sistemi normalden daha sık kullanılmakta ve veliler ile öğrenciler tarafından daha sık ziyaret ediliyor. Bu ziyaretler sırasında ise bir çok öğrenci ve velilerden gelen şikayet sayısı da oldukça artış gösteriyor. Bu hataların çözümü için hızlı bir şekilde MEB ekipleri ve yazılım uzmanları çalışmakta ve sorunlara anında çözüm bulmaktadır. Dönem sonunun getirdiği yoğunluk nedeniyle sunucularda meydana gelen aşırı isteklere cevap verilememesinden kaynaklanan “E okul Açılmıyor” sorunu, geçici bir sorun olup ilgililer tarafından anında müdahale edilerek çözülüyor. Eğer aldığınız hata özel bir hata değilse ve sitenin açılması ya da geç açılması gibi bir sorun yaşıyorsanız biliniz ki bu durum geçici ve sizden kaynaklı değildir. Eğer Kullanıcı Adı ve Şifrenizi doğru girdiğiniz halde ekrana özel bir hata geliyor ise bu durumda bu sorun sadece size özel olabilir.

Sistemin yenilenmesi ve güncel teknolojilere cevap verebilmesi için geliştirilmesi uzmanlarca devam ediliyor. Zaten E okul Sisteminin yeni olması nedeniyle de bazı hatalar ortaya çıksa da ilgili ekipler tarafından sorunlara çözüm bulunarak, veli ve öğrencilerin mağdur olması engelleniyor. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz üzere E okul sistemi üzerinde kaydınızın olup olmadığını kontrol etmek için E Okul Kayıt Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sistemin Error verdiği sayfaların ekran görüntülerini bize iletmeniz halinde sorunun kaynağını kesin olarak cevaplayabilme imkanımız olacaktır.

Yorum yapın