Dünyanın en temiz hayvanı hamamböceği mi?

Dünyanın en temiz böceği hangisidir? Bu aralar öğrencilerin en çok araştırdığı konu dünyanın en temiz hayvanı hangisidir sorusu olmaya devam ediyor. Biz de burada bu sorunun cevabını sizlere aktaracağız.

Bu sorunun cevabını emin olun ki tam olarak bulamayacaksınız. Çünkü bu konu hakkında kesin bir sonuç yoktur. Varsa da internet ortamında kimse bilmiyor diyebiliriz. Yaptığımız araştırmada dünyanın en temiz hayvanı konusunda kesin bir sonuca ulaşamadık. Ama iddiaları ve gerekçelerini burada sizlere sunacağız. Siz de hangisini mantıklı görürseniz onu kabul edip ödevinizi tamamlayabilirsiniz.

Dünyanın en temiz hayvanı hamamböceği mi?

Bir iddiaya göre kendisini en iyi temizleyen böceğin Hamam Böceği olduğu söyleniyor. Sebebi ise sürekli hamamda olması şeklinde iddia ediliyor. Bana çok saçma ve yanlış bilgi olarak görünüyor. Eminim size de öyle olacak.

Başka bir iddiaya göre ise Karasinek olduğu belirtiliyor. Bunun sebebi de sürekli ellerini yüzlerine sürerek ovuşturmaları.

Başka iddiaya göre ise Baykuş; söylentilere göre baykuşlar süslenme ve temizliğe düşkün olurlarmış.

Diğer iddia ise en temiz hayvanın tavşanlar olduğunu belirtiyor. Birisi de Arı. Çünkü arıların balı hiçbir işlem görmeden doğrudan insanlar tarafından tüketiliyor. Bal yıllar boyunca bozulmadan durabiliyor.

Başka bir görüşe göre de dünyanın en temiz hayvanı kedidir. Sebebi ise Dinimizin evde kedi beslemesine müsaade etmesi ve hatta peygamber efendimizin kedi beslemiş olmasıdır.

Başka bir görüşte de balıklar olduğu savunulmaktadır. Çünkü sürekli suda durmaktadır.

Hatta solucan ve porsuk diyenler bile vardır.

Görüldüğü gibi en temiz hayvanı tespit etmek gerçekten zordur. Bu konuda bir çok görüş ortaya atılmış ve doğru olup olmadığı ise size kalmış diyelim.

 

Yorum yapın