Yemek duası kısa ve Sofra duaları Arapça elhamdülillah

Kısa Yemek ve Sofra Duası Elhamdülillah Arapça ve Türkçe.

Ramazan ayı içerisindeyiz ve davetlerimizi veriyoruz. Sofralarımızı kuruyoruz eşe, dosta, akrabaya… Günümüzde birçok sofrada maalesef yemek sonunda dua okunmuyor. Yemek duası önemlidir. Allah’a şükretmeliyiz her yemek sonunda. Bu nedenle her sofranın sonunda okuyacağımız bir dua olmalıdır. Bu konumuzda ben sizlere kısa yemek duası vereceğim. Mümkün mertebe ezberleyip yemek yedikten sonra okumalıyız.

Yemek duası kısa ve Sofra duaları Arapça elhamdülillah

Arkadaşlar küçük yaştan itibaren çocuklarımıza da örnek olmak için onlara bu duayı ezberletmeli ve evimizde her yemekten sonra çocuklarımıza örnek olsun diye eller semaya açılarak dua etmeliyiz. Biz böyle yaparsak çocuklarımız da küçük yaşından itibaren bu şekilde alışacak ve her yemekten sonra sofra duası yapmayı adet haline getirecek. Hem Arapçasını hem de Tükçesini ezberlemenin muhakkak faydası olacak.

Yemek duası için örnek

Bismillahirrahmanirrahim.
Elhamdülillah elhamdülillah,elhamdülillah illezi et amena vesakana ve cealena minel müslimin . ni’meti celilullah berekati halilullah şefaat ya resulallah. nasib-i cennet daim-i devlet erenlerden immet sofralara bereket ölenlere rahmet kalanlara sağlık selamet .allahümme zid vela tenkus bi hurmeti suretil fatiha.

Yorum yapın