Times Meydanı Nerede

Günlük hayatta sıklıkla duyduğumuz Times meydanı ABD’nin New York Eyaletinin New York şehrinde bulunan Manhattan ilçesinin bir meydanıdır. Hem ABD’nin hem de eyaletin en önemli turistik ve uğranılan mekanlarından birisidir. New York’un en önemli caddesi 7. cadde üzerinde yer alır. Önemli bir ticaret merkezi olan 7. caddenin üzerinde bulunan Times meydanının ingilizce karşılığı Times Square olarka ifade edilir. Yerel halk ve ABD’liler burayı evrenin merkezi olarak da ifade etmektedir. Aynı zamanda dünyanın kalbi olarak da bahsedilir. İsmi ne olursa olsun bu meydan dünyanın en önemli ticaret merkezi ve en çok ziyaret edilen meydanlarından birisidir. Bu meydanda dünyanın en büyük markalarının mağazaları ve teşhirleri bulunur. Burada reklam yapmak isteyen önemli markalar milyonlarca para vererek bu isteklerine ulaşır.

Times Meydanı Nerede

Önemli bir turizm meydanı olan Times Meydanı New York’un simgelerinden olmuştur. Önemli bir ticaret merkezidir. Çok büyük ticari faaliyetler bu caddede meydana gelmektedir. New York’a gelen turistlerin yüzde 90’dan fazlası bu meydana mutlaka uğramaktadır. Bu meydanda her milletten insanla karşılaşılabilir. Günlük 460 bin kişinin ziyaret ettiği söylenmektedir. Yıllık gelen kişi sayısı ise 50 milyon olarak söylenmektedir.

1904 yılından önce bölgenin adı Longacre Squar olarak ifade edilmekteydi. Bu yıldan sonra adı değişmiştir. Times meydanı bu yıllardan itibaren bilinirliğini hızla artırmış ve yıllar içerisinde dünyanın ve ülkenin en önemli ve en ünlü meydanı haline gelmiştir. Dünyanın ve ülkenin en büyük firmaları buralarda dükkan açmış ve merkezlerini buraya taşımışlardır. Disneyland olarak bilinen merkezden bile daha çok ziyaretçi çekebilme başarısı göstermiştir. Bu meydanın yıllık ekonomik hacminin yaklaşık 5 milyar dolar civarında olduğu bilinmektedir.

Yorum yapın