Siret haftası mesajları sözleri

Öncelikle siret haftası nedir kısaca tanımlayalım. Yaklaşık 20 yıldan beri kutlanan her yılın 14-20 nisan günleri kutlu doğum haftası adı altında yapılan etkinlikler artık yeni adıyla karşımıza çıkıyor. Diyanet yaptığı toplantıda önemli bir karara imza attı. Kutlu doğum haftasının adını Siret Haftası olarak değiştirilmesi kararını aldı. Yani bu ne demek oluyor? Bundan sonra kutlu doğum haftası hayatımızdan çıkıyor. Onun yerine Siret haftası hayatımıza giriyor ve Mevlid kandili ile arasında hiç bir bağ bulunmuyor.

Dolayısı ile artık her yıl bu etkinliklerin kutlanmasında kutlu doğum haftası adı kullanılmayarak yerine Siret haftası kelimesi kullanılmaya başlayacak. Her yıl nisan ayında düzenlenen etkinlikler ve hazırlanan sunumlarda hep Kutlu Doğum adı geçmekteydi. Etkinliklerde kullanılan güzel sözler ve mesajlar artık Siret haftasına göre güncellenmesi gerekecek. Biz burada sizler için bunu yaptık. Mesajlarda “kutlu doğum” ifadesi yerine “Siret haftası” kelimesini geçirerek mesajlar hazırladık. Peki siret ne demek kelime anlamı ondan bahsedelim. Türk Dil Kurumunun sitesinde baktığımızda, bir kahraman ya da kavmin efsanesi olarak geçmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı aldığı bu kararla yaklaşık 20 yıldır kutlanan kutlu doğumun adını değiştirmiş oldu ve Mevlid kandilinin bir alternatifi olmadığı konusunda da üstüne basa basa ifadeler kullanarak araya kalın çizgiler çizerek var olan kafa karışıklıklarını da gidermiş oldu. Bundan sonra artık her yıl 14-20 Nisan günleri siret haftası olarak icra edilecek ve bu günlerde peygamber efendimizi anlatan ve peygamber efendimizin hayatını müminlere öğreten etkinlikler Diyanetin belirlediği kurallara göre yapılacak.

Sizler de hayatımıza yeni giren bu hafta hakkında güzle mesajlarınızı bizlere aşağıda yer alan yorum bölümünden atarak ulaştırırsanız konu içerisine tarafımızca eklenecektir.

Yorum yapın