KGS Nereden Nasıl Alınır?

KGS Nereden Nasıl Alınır, KGS’de indirim var mı? KGS satış ve dolum noktaları nerede var. KGS nereden dolduruluyor?

KGS’nin açılımı Kartlı Geçiş Sistemi şeklindedir. Bu sistemde aldığınız kredi ile otoyoldan KGS bölümünden geçerek, duraklayıp elinizdeki kartı okuyucuya göstererek geçilir. Bu yöntemin en büyük dezavantajı otoyoldan transit geçişi durdurup okuyucuya kartı okutmak gerekmesi ve trafiğin koprü girişlerinde sıkışmasıdır.

KGS’de indirim var mı?

KGS’de OGS’de olduğu gibi indirim bulunmamaktadır. Bu konuda sizlere örnek verecek olursam, istanbul köprüsünden geçeceğinizi düşünelim. Eğer OGS’ye sahipseniz 3 lira 40 kuruş gibi bir parayla geçeceksiniz. Fakat KGS’niz bulunuyorsa 4 lira 25 kuruşa geçişi yapabileceksiniz. OGS burada daha avantajlı ve ucuz olmaktadır. İndirim konusunda tek istisna durum motorsikletlerdir. Bu araçlar OGS veya KGS farketmeksiniz yüzde 20 indirimle geçişlerini yapabilmektedirler.

KGS nasıl alınır?

KGS çeşitli bankalardan alınıyor. Bu bankalar şunlardır: Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Finansbank, Bank Asya, Halk Bankası ve Garanti bankası.

İlk başvuruda bankalar 1-5 TL arası bankadan bankaya değişmek üzere bir mebla almaktadır. KGS’ye kredi kartı ile de dolum yapılabilir ve kart alınabilir.

KGS Nereden Nasıl Alınır yazımızı beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum yapın