Kar tatili olan iller Yarın okul var mı 10 Ocak 2017 Salı (Dinamik sürekli güncel)

10 Ocak 2017 Salı Kar Tatili Olan İller ve İlçeler bu haberimizle birlikte anlık olarak güncellenerek sizlere aktarılacak. Valilik açıklamaları buradan sizlere iletilecek. Dinamik bir konu için hazır olun!

Ülkemizde son günlerde 81 ilimizde yoğun olacak şekilde kar yağışının yüzünü göstermesi ile birlikte her ne kadar beyaz kabus denilse de, öğrenciler için tatil anlamına gelen Kar tatili illerimizde bir bir ilan ediliyor. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa gibi büyük illerimizde milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren kar tatili haberleri sizlerle bu sayfada olacak. İşte valilik açıklamalarıyla ajanslara düşen son güncel bilgiler.

Öncelikle İstanbul ilimizden başlayalım. Bildiğiniz üzere İstanbul’un Valisi Vasip Şahin. İstanbul’da okuyan ilkokul ve Lisedeki öğrenciler Pazartesi gününün acilen tatil olmasını istiyor. Bu isteklerini gerek sosyal medya gerekse de diğer iletişim araçlarıyla Valiliğe iletiyor. Bu çığlıkları duyan Vasip Şahin ve ekibi, meteorolojiden son gelen bilgilere göre de gerekli tahkikleri yaparak, 9 Ocak 2016 tarihinde İstanbul’da eğitime ara verilmesine karar verdi. Bu haberle birlikte milyonlarca öğrenci sevinç çığlığı atarak Vali’ye teşekkürlerini iletmeye başladı. 10 Ocak 2017 Salı günü okullar tatil olacak mı? sorusuna şuan için yanıt verilmedi.

Şimdi gelelim Başkent Ankara’ya. Bildiğiniz üzere Ankara’nın Valisi Ercan Topaca. Ankara’da da şuan için kar yağışı her ne kadar kesilse de dün yağan karlar soğuk havanın meydana getirdiği etkiyle donmaya başladı. Caddelerde ve Sokaklarda gizli buz olarak tabir edilen oluşumlar görülüyor. Ankara Valiliği resmi sitesine baktığımızda ise henüz bir kar tatili haberi görülmüyor. Bu da demek oluyor ki Ankara’da 10 Ocak 2016 Salı günü okullar eğitime devam edecek. İstanbul’daki öğrencilerin aksine Ankara’daki öğrenciler bu durum karşısında büyük üzüntü duymaya başladı.

kar tatili olan iller
kar tatili olan iller

Gelelim Konya İlimize. Konya’nın Valisi Yakup Canbolat. Her öğrenci gibi Konyalı öğrenciler de yarın tatil olmasını şiddetle talep ediyor; gerek sosyal medya gerek farklı iletişim araçlarıyla. Kısmen sevindiren haber geldi. Gelen bilgilere göre “Meram Karatay Selçuklu ilçelerinde” eğitime ara verilerek öğrencilere kar hediyesi verildi. Diğer ilçelerde ise Kaymakamlıkların sayfasını takip etmekte fayda var. Çünkü yetki kaymakamlıklarda bulunuyor.

Sıra Samsun’a geldi. Samsun İlimizin Valisi ise İbrahim Şahin olarak çıkıyor karşımıza resmi siteye bakınca. Duyurular bölümüne göz attığımızda ise sevindiren kar tatili haberi verilmiş bile. Resmi siteden alınan bilgilere göre 09 Ocak 2017 Pazartesi günü Samsun genelinde bütün okullar tatil edildi. Tabi öğrencilere de koca bir tatil günü doğdu. Yarın istedikleri saate kadar uyuyabilirler!

Şimdi de Tekirdağ ilimizde okullara kar arası verildi mi ona bakalım. Hemen Tekirdağ Valiliğinin resmi sitesine giriş yapıyoruz. Mehmet Ceylan olarak çıkıyor karşımıza Samsun Valisi. Duyurulara baktığımızda ise sevinç verici haberi görmekteyiz. Okulların tatil edilmesi ile ilgili basın duyurusu başlığına girdiğimizde detayları okuyunca öğrencileri mutlu edecek haberin gerçekleştiğini görüyoruz. Alınan bilgilere göre ise Tekirdağ il ve ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar tatil olduğu haberi öğrencilere büyük mutluluk veriyor.

Yoğun kar yağışının olduğu ilden birisi de Balıkesir olarak karşımıza çıkıyor. Balıkesir valiliğinin yaptığı açıklamaya göre ise 9 Ocak günü Bandırma ve diğer 8 ilçede okullar tatil edildi. Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek, Savaştepe ve Susurluk ilçelerinda okuyan öğrenciler kar tatili haberi ile birlikte evde mutluluk yaşamaya başladı bile. Fakat diğer ilçeler için aynı şeyi demek istesek de diyemiyoruz.

Aynı şekilde Kocaeli’de den de güzel haberler geldi. Valilik kanadıyla yapılan açıklamada 9 Haziran 2016 Pazartesi günü okullar tatil edildi. Öğrenciler sevinmeye başlayabilir.

Edirne’de 9 Ocak pazartesi günü tatil edilen illerimizden bir tanesi.

Diğer kar tatili haberleri için burayı takip etmeye devam edin. Siz değerli öğrencileri sevindirmek bizi de çok mutlu ediyor!

Yorum yapın