Lazer epilasyonunun zararları

Lazer epilasyonunun zararları nelerdir? Lazer operasyonunun vücuda zararları var mı herhangi bir yan etkisi mevcutmu ? hakkında kısaca bilgiler. Gebelikte, hamilelikte Lazer epilasyonu yapılır mı?

Eskiden Lazer epilasyonu olmadan önce kişiler genellikle ağda, cımbız ve traş ile geçici yöntemler kullanmaktaydı. Fakat son zamanda teknolojinin gelişmesi ile Lazer epilasyonu ismi verilen bir yöntem oldukça yaygınlaşmaya başladı.

Ayrıca elektroliz denilen bir yöntem daha vardır. Bu yöntemin temelinde küçük bir iğnenin kıl köküne batırılarak çok az elektrik akılımı verilip, kök hücresinin ölümü sağlanmaktadır. Bu yöntem diğerlerine gore kalıcı olduğu için toplumca tercih edilmeye başlandı. İşlem sırasında acı hissedilmektedir.

Eskiden Lazer epilasyonu olmadan önce kişiler genellikle ağda, cımbız ve traş ile geçici yöntemler kullanmaktaydı.Eskiden Lazer epilasyonu olmadan önce kişiler genellikle ağda, cımbız ve traş ile geçici yöntemler kullanmaktaydı.Eskiden Lazer epilasyonu olmadan önce kişiler genellikle ağda, cımbız ve traş ile geçici yöntemler kullanmaktaydı.Eskiden Lazer epilasyonu olmadan önce kişiler genellikle ağda, cımbız ve traş ile geçici yöntemler kullanmaktaydı.tahrip olarak kalıcı bir çözüm elde ediliyor. Fakat bu uygulamanın geçerli olabilmesi için birkaç seans gerekmektedir.

Lazer epilasyonunun, Elektrolizden çeşitli üstünlükleri vardır. Bunların en başında maliyet daha ucuzdur ve ağrı hissi vermemektedir. Elektrolizde her kök için ayrı ayrı bu işlemi yaparken lazerde toptan olarak yapılabilmektedir.

Lazer epilasyonunun vicuda zararları varmı?

Herhangi bir zararı olmadığı uzmanlar tarafından söylenmektedir. Röntgen çekildiğimizde ışınların vücutta atık bıraktığı bilinmekte ve çok röntgen risk doğurmaktadır. Fakat Lazer epilasyonunda bu risk yoktur.

Gebelikte Lazer epilasyonu yapılır mı? Yan Etkileri Var mıdır ? Uygulama Esnasında Acı Hissediliyor mu?

Gebelik sırasında lazer epilasyonunun uygulanmasını uzmanlar tavsiye etmez.

Lazer epilasyonunun uygulaması sırasında vücut üzerinde hafif güneş yanığına benzer şişlikler ve kırmızılıklar olur. Bunlar 3-4 saat içerisinde geçecek etkilerdir.

” başlamadan once 3-4 hafta kadar önceden diğer yöntemler ile (ağda kıl dokücü ve cımbız) hiçbir şekilde kullanılmamalıdır.

Lazer epilasyonu nedir yararları ve zararları nelerdir?

Yorum yapın