A3 boyutu kaç cm? a3 boyutları nedir?

Günlük hayatımızda okulda ve iş yerinde en çok kullanılan kağıt tipi olan A3 kağıdının standart boyutları 297 x 420 mm olarak bilinmektedir. Amerikan birim sistemi olan inç olarak ise 11.70 x 16.55 inc olarak bilinmektedir.

A3 kağıdının ağırlığı nedir? 1 Paket içerisinde 500 adet A3 bulunmaktadır. Bu da bir paket olmaktadır. Toplam ağırlığı ise 80 gramdır. Rengi beyazdır. Piyasada en çok kullanılan kağıt türlerinden bir tanesi de A3 boyutlarındaki kağıttır. Bunun ölçüleri ise 297 x 420 mm olarak bilinmektedir. Projecilikte kullanılan en önemli kağıt ise A0 boyutlarındaki kağıtlardır. Bunların ölçüleri ise 841 x 1189 mm olarak ölçülmektedir.

A3 Kağıdının Standart Boyutları

Hastanede, iş yerlerinde, iş başvurularında, CV’lerde ve aklımıza gelmeyen bir çok alanda kullanılan kağıt türü A4 boyutlarında olan kağıtlardır. Verilen ölçüler milimetre cinsinden olup, sosyal olarak da sizlere kısa bir mesaj vermek isteriz.

Kağıtların dönüşümü önemli bir çevre olayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kağıtların üretimi için ağaçlar kesilmektedir. Bu nedenle kağıt israfından kaçınmalıyız. Günümüzde resmi yazışmalarda da e-imza ve elektronik belge yönetiminin gelişmesi ile bir çok ağaç kesilmekten kurtulmuştur. Dünyanın oksijen kaynağı olan ağaçları kurtarmak için kağıtların geri dönüşümüne önem vermeliyiz. Yukarıda Amerikan ve SI birim sistemine göre A3 standart boyutları tarafınıza verilmiştir.

Yorum yapın