5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Soruları Cevapları

5. sınıfa giden öğrenciler sitemize iletişim bölümünden attığı yoğun mesajlar üzerine bu makaleyi yazmaya gereksinim duyduk. Nedendir bilmiyorum lakin, 5. sınıf sosyal bilgiler dersinde birçok öğrenci oldukça zorlanıyor. 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı soruları ve cevaplarını size ulaştırmamız için cevap bölümünden sorunuzu bize gönderin, size cevabını göndereceğiz.

Sosyal bilgiler dersi sosyal olan bir insanın hayatında karşılaşabileceği bütün zorlukları öğreterek, gelecekte hayatta tutunmaya kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır. Sosyal bilgiler dersinde öğrencileri, dünyanın nasıl bir yer olduğunu öğrenir. Çevresinde gördüğü doğayı bu ders sayesinde anlamlandırmaya başlar, dünyayı daha iyi tanır. Tarihsel açıdan ülkesinin geçmişine ilk adımları atar, geçmişini öğrenmeye başlar. En basitinden harita okumayı öğrenir, insanlarla nasıl ilişkiler kurabileceğini öğrenmeye başlar. Vatansever ve vatanperver olarak yetişir ve vatana ve millete hayırlı evlat olur.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Soruları Cevapları
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Soruları Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sorularını Cevaplıyoruz

Sosyal bilgiler dersinin içeriğinde ayrıca vatan ve millet sevgisi, ülkesine saygılı olma, askerini sevme konularını öğrenci öğrenir. Bu ders sayesinde öğrenciler takım çalışmasını, birbirleri ile yardımlaşmayı, sorumluluk bilincinde olmayı ve sorumluluk almayı öğrenir. Bu nedenle sosyal bilgiler 5. sınıf soruları bu yönde geliştirilmektedir.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk sosyal bilgilere verdiği önemi bazı kurumları açarak göstermiş ve bu doğrultuda Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunu kurmuştur.

Arkadaşlar bu konudaki amacımız 5. sınıfa giden küçüklerimizin sosyal bilgiler dersi çalışma kitabında sorulan sorulara, çözmekte zorluk çektiğiniz sorulara cevap vermektedir. Şimdi sizlerden ricamız aşağıda yer alan yorum bölümüne çalışma kitabında yer alan ve yapamadığınız soruları yazarak bizlere iletin, mailinizi düzgün ve doğru yazmaya dikkat edin. Cevaplar mail adresinize iletilecektir. Ama dediğim gibi biraz çalışın, çabalayın, eğer yapamazsanız bize iletin. Hazıra konmayınız. İyi dersler.

Yorum yapın