E Okul Giriş Aktif oldu

Selamunaleyküm değerli dostlar.

Bugün 28.07.2013 itibari ile sitemizi aktif hale getiriyoruz. Bu aşamaya gelene kadar sitenin düzenleme işlerinden tutun da içerik ekleme işlemleri konusunda bana yardımcı olan ben’e Teşekkür ediyorum.

Sitemiz aslında sadece e okul hakkında olmamakla birlikte gündeme göre güncel konuları da ekleyerek sizlere duyurmaya çalışacağız. Tabiki site daha yeni olduğu için içeriğini doldurmak bir hayli zor olacak benim için. Bu nedenle bana yardım etmek isteyen olursa yardımlarını esirgemesinler.

E okul sistemi bildiğiniz üzere Akparti hükümeti ile birlikte gelen bir sistem. Bu sistem sayesinde öğrenciler ve öğrenci bilgileri (notları, devamsızlıkları) online hale getirilerek hem öğrenci hem de öğretmenler için büyük kolaylık sağlandı ve zaman israfı önlendi.

Mesela önceden öğrencilerin devamsızlıkları her gün kağıda işlenip öğretmen ve okul müdürünün imzası ile son haline alırdı. Ve bunlar dosyalanır ve büyük bir okul olduğunu düşündüğünüzde önemli miktarda dosya masrafı gerektirmekteydi. Ama şimdi sadece bilgisayara girerek hangi öğrencinin gelip gelmediğini işaretlemek yeterli. Sistem bunun kaydını kendi hafızasında tutmaktadır. Herhangi bir hataya da mahal vermemektedir.

Tabi bu sistemin yararları hakkında konuşuyorsak bahsetmemiz gereken en önemli konu velinin sağladığı yarar diyebiliriz.  Düşünsenize önceden veli çocuğunun okula gidip gitmediğini ya da dersten kaçıp kaçmadığını nasıl öğreniyordu. Ya öğrenci son haddine kadar devamsızlığını kullanıp eve kağıt gönderilince ya da okula gidip bizzat sorunca öğreniyordu. İşte bu noktada veliler kullanıcı adı ve şifre gibi 2-3 adet bilgiyi bilgisayarlarından girerek çocuklarının devamsızlıklarını hangi gün hangi derse kaç saat gelmediklerini görebiliyorlar. Yine aynı şekilde veliler çocuklarının sınav ve yıl sonu notlarını ancak ve ancak karneleri aldıktan sonra görebiliyorlardı. Ama şimdi e okul veli bilgilendirme sisteminin aktif olması ile birlikte internet üzerinden online işlemler sayesinde çocuklarının hangi dersten hangi sınavdan kaç alabildiklerini görüyorlar ve çocuklarını bu şekilde otokontrol etmiş oluyorlar.

Evet eokul bu yararlar ile bizlerin hayatına girmiş bulunmakta. Kim istemez değil mi bu imkanları? Çocuğunuz olunca anlarsınız…

Bu vesile ise bizler e okul sisteminin veliye, öğrenciye ve öğretmenlere getirdikleri yararların yanı sıra sistemin yeni olması nedeniyle bir takım zorlukları da yaşayacağından bunlara çözüm bulabilmek ve  dile getirmek amacıyla sitemizi aktif ediyoruz. Her türlü soru ve sorunlarınızı sitemiz aracılığı ile dile getirmeniz önem arzetmektedir.

Saygılarımla.

eokulgiris.com yönetimi.

Yorum yapın