E okul girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı 2017

E Okul sistemi ile birlikte öğrencilerin öğrenim hayatında akıl almaz yenilikler ve değişiklikler meydana geldi. Bu gibi uygulamalar yazılım tabanlı ve bilgisayarlar üzerinde çalıştığı için bazen beklemediğiniz hatalar ortaya çıkabiliyor. Bu hatalardan biri de “E okul girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı” hatası oldu.

Bu hatayı alan öğrenci ya da velilerin heyecan yapmasına ya da korkmasına gerek yok. Bu tamamen olası bir hata olup, öğrencinin kaydının okulundan silindiğini yani okul numarasının açığa alındığını ya da başka öğrenciye verildiğini ifade eder. Biraz kafanız karışmış olabilir. Biraz daha net şekilde anlatmak gerekirse, öğrenci başka okula nakil olduysa, eski okulundaki numarası silinir. Ya da Mezun olduysa okulu tarafından numara başka öğrenciye verileceği için mezun olan öğrenci,den numara alınır. Bunun çözümünü ise şimdi anlatacağım aşağıdaki bilgilerden yardım alabilirsiniz. Bu durumun çözümü için şunları yapmanız gerekiyor:

  1. Eğer Nakil olduysanız eski okulunuzdan kaydınız silinmişse bu hatayı alırsınız. Bunun için yapmanız gereken, nakil olduğunuz yeni okula giderek yeni öğrenci numaranızı öğrenmeniz ve E Okul sistemine bu şekilde giriş yapmanız gerekiyor.
  2. Öğrencinin velisi E-Devlet sistemine giriş yaparak, nakil olduğunuz okuldaki yeni puanınızı öğrenecek ve bu şekilde E Okul’a giriş yapabileceksiniz.

İşte bu 2 yöntemle sorununuz çözülmüş olacak. Halen hata almaya devam ediyorsanız Yeni Nakil yapılan okula giderek durumu okul görevlilerine aktarın. Ya da bu konu altından mesaj atarak bizlerin sizlere yardım etmesini de sağlayabilirsiniz. Eğitim hayatınızda sorunsuz ve mutlu günler dileriz.

23

No Responses

Show all responses

Write a response